Історія Будинку піонерів міста Богодухова тісно переплітається з історією піонерського руху на Богодухівщині.

У 1924 році Харківський крайовий комсомол зібрав на нараду групу піонервожатих з питання участі комсомолу в боротьбі з безпритульністю. На Харківщині було закрито три монастирі: Куряжський, Охтирський та Богодухівський, де і відкрили дитячі містечка та колонії.

На початку 1925 року в місті Богодухові було створено три піонерських загони, а у 1935 році приміщення комсомольського клубу передано юним піонерам. Першим директором Будинку піонерів призначено Назаренка Дмитра Даниловича.

Проходили роки, змінювались покоління дітлахів. Та через все своє життя проносили вони той вогонь пошуку, краси і добра, який запалили в них педагоги Будинку піонерів.

У 1969 році за рішенням виконкому Будинку піонерів було передано приміщення колишнього районного Будинку культури. Піонери міста отримали прекрасні гурткові кімнати, чудову сцену та великий глядацький зал. Тут проходили заняття танцювального, хорового, лялькового, драматичного, авіамодельного та фотогуртка.

У 1986 році розпочалася реконструкція Будинку піонерів і в листопаді 1987 року діти міста розпочали заняття в новому приміщенні. В 1992 році розпорядженням представника Президента України від 20.08.1992 року №35 Будинок піонерів реорганізовано в Богодухівський центр дитячої та юнацької творчості.

Сьогодні центр творчості гостинно відкриває свої двері перед вихованцями міста та району.

Творчі педагоги Богодухівського центру дитячої та юнацької творчості запрошують до навчання в гуртках.Для Вас працюють танцювальний гурток, гурток інформатики, пішохідного туризму, «Юний еколог», «Бісероплетіння», «Народна творчість», «Початкове технічне моделювання», гурток естрадного співу, образотворчого мистецтва.

         Гуртки декоративно-прикладного мистецтва допомагають виявити у дітей талант і долучити їх до прекрасного, допомогти зрозуміти власні можливості і знайти улюблену справу, пізнати секрети виготовлення виробів з бісеру та традиційних народних іграшок.

         Початкове технічне моделювання – це перші кроки дитини до пізнання і розуміння світу техніки, спроби її власної творчої діяльності, процес опанування певною системою початкових технічних і технологічних знань, вмінь та навичок. В гурток запрошуються діти молодшого шкільного віку.

         Сьогодні не можна уявити наше життя без комп’ютерів. Оволодіти навичками роботи на комп’ютері вам допоможуть заняття в гуртку інформатики.

         Наших юних майбутніх зірок естради чекають в гуртках естрадного співу та танцювальному.

         Для тих, хто любить природу і турбується про її майбуття працює гурток «Юний еколог».

         Любителів подорожей та мандрівок чекають в гуртку пішохідного туризму.

        Богодухівський центр дитячої та юнацької творчості постійно працює для того, щоб втілювати в життя дитячі мрії. Тож ми чекаємо на вас.